Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Zyrtarizohet kalendari i javës së pestë në Superiore, super sfida e kampionatit luhet pa drita

Edhe java e pestë e Kategorisë Superiore do të luhet me ndriçim natyral, pasi është vendosur se prozhektorët e stadiumeve do të jenë sërish të fikur. Si në javën që lamë pas, problemet e klubeve me ndriçimin, duket se vazhdojnë dhe Federata nuk ka i merr parasysh deri në rikuperimin total.

Megjithatë, ajo që të bën përshtypje është se edhe super sfida e kësaj jave mes dy pretendenteve direkt për titull si Kukësi dhe Tirana do të luhet të shtunën, në orën 16:00. Duke qenë se në këtë takim verilindorët janë ekipi pritës, atëherë ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e Elbasanit, impiant i cili plotëson kushtet e ndriçimit artificial. Vetëm nëse verilindorët kanë ndryshuar axhendën dhe kanë vendosur të luajnë në Kamëz, pasi ky do të jetë stadiumi ku Kukësi do të luajë gjatë këtij sezoni.

Ndërkaq, ditën e shtunë po në orën 16:00 do të zbresin në fushë edhe Partizani me Bylisin dhe Skënderbeu-Teuta. Të dielën, Flamurtari pret Laçin, ndërsa Vllaznia luan në Shkodër ndaj Luftëtarit.
/Egi Çabeli-VipSport.al/

Kategoria Superiore, java e pestë

Të shtunën

16:00 Kukësi-Tirana
16:00
Partizani-Bylis
16:00 Skënderbeu-Teuta

Të dielën

16:00 Vllaznia-Luftëtari
16:00
Flamurtari-Laçi