Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Zidan shfaqet i sigurt: Nuk ndjehem në pikëpyetje, nuk më shqetëson emri i Murinjos

Rezultatet e këtij fillimsezoni kanë vënë në pikëpyetje të ardhmen e trajnerit Zinedin Zidan në krye të Real Madrid. Tekniku francez u rikthye në fundin e sezonit të kaluar, ndërsa ëndërronte të përsëriste sukseset e së kaluarës.

Megjithatë, Zidan tashmë rrezikon stolin dhe emrat e pretendentëve nuk mungojnë por 47-vjeçari në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Sevijës është shprehur se nuk ndjen presion nga klubi. “ Nuk ndjehem në pikëpyetje, përkundrazi. Deri në momentin e fundit forca kalon nëpërmjet njerëzve të cilët janë këtu brenda. Nëse nuk është kështu, më mirë të ikin.

Emri i Murinjos nuk më shqetëson. Këto situata kështu janë, kë është realiteti. Duhet të përqendrohemi te ndeshje nesër dhe të marrim maksimumin. E vetmja gjë që mund të bëjmë tani është të punojmë dhe të përmirësohemi. Tifozët duan gjithnjë të fitojnë po ashtu edhe ne”, u shpreh Zidan.