Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Zbulohet mashtrimi! Grizman, akord me Barçën që në mars për të fituar 14 milionë euro

Me sa duket, Atletiko Madrid ka të drejtë teksa thotë se Barcelona ka shkelur rregullat e transferimeve dhe i detyrohet këtij klubi të paktën edhe 80 milionë euro të tjera për transferimin e Antuan Grizman. Dokumentet e bërë publik së fundmi tregojnë me saktësi se sulmuesi francez dhe katalanasit kishin akordin prej muajsh dhe në mars kanë filluar diskutimet se si do të shpërndahej një bonus prej 14 milionë eurosh i siguruar nga Barcelona.

“El Mundo” ka rënë në zotërim të shkëmbimeve elektronike mes palëve që tregojnë se si ishin zhvilluar negociatat në mars, kur Grizman luftonte kundër Barcelonës për titullin kampion dhe ekipi ishte plotësisht në luftë edhe në Ligën e Kampioneve. Atëherë kishte pasur diskutime të shumta mes familjarëve që i ka si menaxherë të interesave të tij si dhe një ndërmjetësi francez. Ky i fundit ka mbetur i pakënaqur nga kuota që i ka takuar nga shifra prej 14 milionë eurosh që përfitonte Grizman dhe këtë dokumentacion ia ka dërguar edhe Atletiko Madrid.

Madrilenët nuk e kanë përfshirë këtë dokument në denoncimin që kanë bërë në Federatë pasi Barcelona pagoi vetëm 120 milionë euro, por pritet që të dorëzojnë provën e re që tregon se katalanasit kanë thyer rregulloret e transferimeve të futbollistëve. /vipsport.al/