Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Vllaznia në hall, dy mesfushorët e qendrës futin në telashe trajnerin Jonuz

Vllaznia duket e nuk po u ndahet probleme të dëmtimeve apo mungesave të lojtarëve titullarë. Ardit Krymi një nga lojtarët titullarë dhe nga më të spikaturit në sezonet e fundit në Shkodër do të mungojë edhe ndaj Luftëtarit.

Kujtojmë që Krymi mungoi në Durrës dhe vendin e tij e zuri Behar Ramadani, por që edhe ky u ndëshkua me karton të kuq dhe do të mungojë nesër ndaj ish-skuadrës së tij.

Tashmë, trajnerit Jonuz i duhet që të eksperimentojë, për të mbushur boshllëkun e krijuar në qendër të mesfushës, aq më tepër që ka një sfidë delikate me Luftëtarin dhe 3 pikët janë detyrim për kuqeblutë që do të kenë edhe mungesën e tifozëve.

Takimi Vllaznia-Luftëtari luhet nesër në orën 16:00 në “Loro Boriçi”.

E.S./Vipsport.al/