Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Vllaznia me dilema për formacionin para Teutës

Në Shkodër synojnë që të bëjnë kthesën në Durrës, ndonëse e kanë të qartë se po luajnë me një nga ekipet më në formë por momentin në Superiore. Shkodranët kanë si synim që të mos dalin pa pikë nga “Niko Dovana”, por disa lojtarë kanë probleme.

Nga sa bëhet e ditur, në kampin kuqeblu janë në pritje të gjendjes së Gligorov që ka pësuar dëmtim në sfidën e parë me laçin në “Loro Boriçi” dhe në dy takimet e tjera nuk është aktivizuar. Por, jo vetëm ai, pasi janë duke kapur formën më të mirë edhe portieri Alen Sheerri dhe Bardulla.

Gjithashtu edhe lojtarëve brazilianë që kanë ardhur me vonesë në Shkodër u ka vlejtur kjo periudhë ndërprerje dyjavore, ndaje dhe fytyra e vërtetë e skuadrës shkodrane mbetet për t’u parë në sfidat e radhës, duke filluar që nga Durrësi.

E.S./Vipsport.al/