Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Totenhemit nuk i mjafton goli i Kejn, Leisteri përmbys londinezët

Totenhemi ka pësuar një disfatë në ndeshjen e sotme të Premier League, teksa u mposht nga Leisteri me rezultatin 2-1. Londinezët edhe pse kaluan të parët në avantazh me golin e sulmuesit Herri Kejn, i cili edhe pse në një pozicion të vështirë në tokë, arriti ta ndalte sferën në rrjetë. Në pjesën e parë rezultati nuk ndryshoi dhe u mbyll me avantazhin e të besuarve të trajnerit Poçetino.

Por, në fraksionin e dytë, ‘dhelprat’ u futën në fushë me një tjetër mentalitet. Dhe kjo u dallua në minutën e 69, teksa Rikardo Pereira barazoi shifrat. Mirëpo, vendasit nuk u mjaftuan me aq, pasi 5 minuta para përfundimit të ndeshjes shënuan edhe golin e avantazhit falë golit të Medizon.
Në pjesën e mbetur, Totenhemi u mundua të ndryshonte rezultatin, por pa ia dalë. Kështu, londinezët pësuan humbjen e dytë në këtë kampionat, teksa kanë grumbulluar 8 pikë. Ndërsa, Leisteri pas këtij triumfi, Leisteri ka 11 pikë pas 6 javëve të para.