Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / Shtylla e traversa por Interi mund Milanin në derbi. Kumbulla, të kuq ndaj Juventusit

Interi ka arritur të sigurojë fitoren në një derbi të ndezur ndaj Milanit. Skuadra e Kontes ka triumfuar ndaj kushërinjve falë golave të Brozoviç e Lukakut në pjesën e dytë të një sfide ku goditi edhe tre herë shtyllat.

Interi iu afrua më shumë golit se Milani, duke u shfaqur disa herë rrezikshëm që në pjesën e parë dhe rrjeta mungoi vetëm sepse D’Ambrosio goditi shtyllën. Në fillimin e pjesës së dytë, Brozoviç gjeti rrjetën, e anulluar fillimisht për pozicion jashtë loje, por e akorduar më pas me VAR. Pritej reagimi i Milanit por erdhi goli i dytë i zikaltërve me Lukakun. Më pas, Politano goditi traversën e më pas në fund Kandreva përplasi topin në traversë, në një ndeshje që dukshëm mund të shkonte më keq për Milanin.

Ndërkaq, në ndeshjen tjetër mes Juventusit dhe Veronës, bardhezinjtë kanë fituar 2-1 me përmbysje, falë golave të Ronaldos e Ramsejt. Për t’u shënuar në këtë sfidë kartoni i kuq i Marash Kumbullës në minutat shtesë të ndeshjes pas dy kartonëve të verdhë. /vipsport.al/