Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Roshi nuk i ndahet golave as në Rusi, gjen rrugën e rrjetës sërish

Odise Roshi u kthye në protagonist ndeshjen e fundit me Kombëtaren, duke shënuar përballë Islandës dhe në një farë mënyre, duke heshtur kritikat për paraqitjen kundër Francës. Sulmuesi kuqezi, ka vazhduar me të njëjtën ecuri edhe në kampionatin rus, pasi ka gjetur sërish rrugën e rrjetës.

Ai ka kaluar skuadrën e tij në avantazh në ndeshjen ndaj Rostovit që në minutën e 19, duke ekzekutuar në mënyrë perfekte një penallti. Roshi ka goditur topin në cepin e djathtë të portës, ndërkohë që portieri u hodh në krahun tjetër, duke mos arritur të sjellë probleme për sulmuesin.

Skuadra e Groznit po kalon një formë të vështirë për momentin duke qenë se numëron 8 pikë pas 8 javësh ndërkohë që me këtë fitore, përmirëson disi pozitat. Në total, numëron 2 fitore dhe 2 barazime, ndërkohë që katër ndeshje i kanë humbur. /Erjon Allaraj-VipSport.al/