Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / Ronaldo, përsëri shkëndija me tifozët e Atletikos në fund të ndeshjes

Kristiano Ronaldo dhe tifozët e Atletiko Madrid vazhdojnë luftën mes tyre, të nisue që nga koha kur ai ishte pjesë e Real Madrid dhe shënonte me shumë rregullsi ndaj kësaj skuadre. Kapitulli i radhës ishte në duelin e sotëm në Ligën e Kampioneve.

Në fund të ndeshjes, gjatë të cilës futbollisti u vërshëllye thuajse çdo herë që kapte topin e gjuante drejt portës, Ronaldo kishte një rast të shkëlqyer për të barazuar shifrat. Pas një sllallomi mes kundërshtarëve ai lëshoi një gjuajte të cilën Oblak nuk e arriti, por sfera më pas përfundoi jashtë, ngjitur me shtyllën.

Sigurisht tifozët vendas e “përshëndetën” me fyerje nga tribuna, ndërsa Ronaldo nuk ia përtoi duke bërë një gjest me dorë e një shkelje syri, për t’i nxitur më shumë, duke lënë “takimin e radhës” për duelin në Torino. /vipsport.al/