Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Ronaldo nuk i mban dot lotët për babain e tij: Më vinte turp nga akuza për përdhunim

Kristiano Ronaldo është një person emocional dhe këtë e ka treguar në shumë raste gjatë karrierës së tij në futboll. Portugezi shpeshherë nuk i ka mbajtur lotët, të cilat e kanë shoqëruar gjatë sukseseve dhe dështimeve si në Kombëtare, ashtu edhe me klubet e Mançester Junajtid, Real Madrid dhe së fundmi Juventus.

Kështu, i ka ndodhur edhe në intervistën për programin ‘Good Morning Britain’, në të cilën Ronaldo nuk është përmbajtur por ka shpërthyer në lot në momentin kur në ekran nga prezantuesi i është shfaqur një video për babai, i cili i ka ndërruar jetë para shumë viteve për shkak të problemeve me alkoolin. Në video u shfaqën imazhe përpara vitit 2004 ku tregohej lumturia e babait të tij, në momentet kur CR7 ishte thjesht një djalosh i talentuar.

Ndërkohë, në momentin kur prezantuesi e pyet se për arsyen për të cilën nuk është i lumtur, luzitani shprehet për faktin se i ati i tij nuk ia doli ta shikonte duke arritur të gjitha sukseset, nuk e shikoi të ishte numri një. Ndërkohë, Ronaldo preku edhe temën rreth akuzave për përdhunim, ndërsa u shpreh se e bënin t’i vinte turp. “ Më bën të ndjehem keq. Një ditë isha në shtëpi me të dashurën time dhe në televizion filluan të flisnin rreth këtyre lajmeve. Dëgjova fëmijët të zbrisnin nga shkallët dhe e ndryshova kanal sepse më vinte turp. Më vjen turp nga këto akuza”, tha Ronaldo.  /Egi Çabeli-VipSport.al/