Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / Loris Karius nuk zë mend, tjetër gafë e pafalshme me Beshiktash

“Aftësia” e Loris Karius për të bërë gafa në arenën ndërkombëtare është mbresëlënëse dhe përsëritet vazhdimisht edhe me fanellën e Beshiktashit, me të cilin luan prej më shumë se një viti.

Pas gafave në finalen e Ligës ë Kampioneve me Liverpulin kundër Real Madrid, Karius u largua drejt Turqisë ku u huazua te klubi në fjalë dhe është titullar i paprekshëm në radhët e këtij ekipi edhe pse shpesh dhuron gafa të jashtëzakonshme.

Një e tillë ishte edhe sot, në duelin e klubit turk ndaj Slovan Bratislavës. Një dalje aspak e studiuar e portierit gjerman i dhuroi topin sulmuesit kundërshtar, i cili nuk e kishte të vështirë ta dërgonte në portën e boshatisur për t’i dhënë avantazhin skuadrës së tij e për të vështirësuar ndeshjen e Beshiktashit. /vipsport.al/