Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Kuqezinjtë zbresin në fushë, nxehmjen e nisin me “Eye of the Tiger”

Kombëtarja kuqezi do të luajë në “Elbasan Arena” një tjetër ndeshje të rëndësishme për sa i përket rrugëtimit për në Euro 2020, aty ku përballë do të ketë skuadrën e Islandës. Qyteti i Elbasanit ka nisur të mbushet pak nga pak dhe në stadium, pritet të jetë një numër i konsiderueshëm tifozësh.

20:05
Dalin skuadrat në nxehmje me këngën “Eye of the Tiger” në sfond, një këngë kjo motivuese për kuqezinjtë në këtë takim të rëndësishëm dhe me brohoritjet e tifozerisë.

19:50
Dalin në nxehmje portierët e Islandës dhe më pas të Kombëtares kuqezi aty ku fillimisht ka dalë Strakosha i ndjekur nga Hoxha dhe nga Selmani.

19:45
Dy skuadrat Përfaqësuese kanë mbërritur në stadiumin “Elbasan Arena” dhe menjëherë kanë dalë në fushë për t’u njohur me ambientin.

18:55
Megjithëse pak ditë më parë u shkatërrua nga Franca me rezultatin 4-1, kuqezinjtë do të kenë sot mbështetjen e kuqezinjve dhe natyrisht, duhet të shpërblejnë besimin e dhënë. Si në rrugët e qytetit, ashtu edhe në bazën e Tifozave Kuq e Zi, numri i tifozëve është i konsiderueshëm.

Deri në fillimin e ndeshjes, pritet që të ketë edhe më shumë tifozë në këtë ndeshje që mund të mbyllë përfundimisht rrugëtimin e kuqezinjve në rast të një rezultati negativ. /Erjon Allaraj-VipSport.al/