VIDEO/ Kuqezinjtë nuk dorëzohen në Paris, detyrojnë francezët të vënë himnin Kombëtar

Ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë ka nisur me një skandal të vërtetë, duke qenë se në stadium nuk është kënduar himni kombëtar shqiptar. Në “Stade de France” është kënduar një tjetër himn, i cili ka zënë vendin e himnin kuqezi.

I shoqëruar me vërshëllima gjatë gjithë kohës, francezët nuk kanë kuptuar se në stadium është kënduar një himn tjetër. Pas përfundimit të himnit të panjohur, ka ardhur momenti që të këndohet himni i Francës dhe më pas, futbollistët francezë janë nisur për të takuar futbollistët.

Në fakt, shqiptarët nuk kanë lëvizur nga vendi duke pritur që të këndohet himni kuqezi. Takimi është shtyrë për disa minuta ku stafi kuqezi kërkonin që në stadium të këndohej himni i Shqipërisë dhe askush nga stafi kuqezi, nuk ka qenë dakord që të nisë takimi. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

Momente nga himni i huaj:

Himni kuqezi:

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan