Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / I mungonte i gjithë sulmi, PSG mund pastër Real Madrid

Real Madrid ka dhuruar një nga paraqitjet më zhgënjyese të tij në vitet e fundit në Ligën e Kampioneve dhe me të drejtë është mundur 3-0 në fushën e PSG-së të cilës i mugnonte i gjithë sulmi titullar. Nejmar për dënim e Mbape me Kavanin për dëmtim, ishin në tribunë, por kjo nuk ndaloi parisienët të masakronin skuadrën e Zidan.

Di Maria ishte ai që vuri gjithçka në lëvizje dhe që në pjesën e parë të ndeshjes diktoi ritmin dhe fatin e sfidës me golat e tij. Argjentinasi ndëshkoi ish-ekipin me dy gjuajtje të pakapshme për Kurtua, ndërsa Reali nuk arriti të reagonte siç pritej me Kejlor Navas që ishte thuajse gjatë gjithë kohës një spektator në fushë.

Në fund, goli i Munie i vendosi vulën kësaj sfide e cila tregoi se projekti i Zidan, pavarësisht mungesave që kishte sot, ka ende shumë punë për t’u finalizuar dhe se Reali aktual është vetëm një hije e skuadrës që dominoi për tre vite radhazi në Europë.

NDESHJA

PSG-Real Madrid 3-0
14′ , 33′ Di Maria, 90’+1′ Munie