Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Çekiçi kthehet sërish në protagonist, ndihmon skuadrën për të kapur kreun

Endri Çekiçi vazhdon të jetë një nga futbollistët më në formë të Kombëtares duke shënuar, asistuar apo edhe fituar penallti në kampionatin slloven. Pikërisht këtë të fundit, Çekiçi e ka bërë edhe ndeshjen e sotme me skuadrën e tij, në barazimin 2-2 të Olimpija Lubjanës ndaj Celjes.

Fillimisht, Menalo ka kaluar skuadrën e tij në avantazh ndërkohë që në pjesën e dytë kanë shënuar edhe golin e dytë. Ka qenë Çekiçi ai që ka hyrë në zonë duke lëvizur mirë me topin dhe duke detyruar kundërshtarin që të shkaktojë një penallti, e cila u kthye gol nga Vukushiç.

Ndërkohë, Celje ka ditur të reagojë mirë duke shënuar golin e parë në minutën e 58 dhe pak minuta më vonë, ka qenë radha e Vizinger për të shënuar edhe golin e dytë duke barazuar rezultatin. Me këtë pikë të marrë, Olimpija kap kreun e klasifikimit me 18 pikë, aq sa ka edhe Aluminij. /Erjon Allaraj-VipSport.al/