Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / Atletiko dhe Juve e mbyllin me dramë, grupin e kryesojnë rusët (VIDEO)

Emocione deri në vërshëllimën përfundimtare. Kjo është ajo që ka dhuruar supersfida e Grupit D e cila ka parë Altetiko Madrid dhe Juventus që të mbyllnin duelin mes tyre me barazimin 2-2.

Ka qenë një ndeshje shumë e luftuar, me raste nga të dy ekipet por që pa më afër Juventusin me fitoren, të cilën e dorëzoi në minutën e fundit të ndeshjes duke u “kënaqur” me një pikë.

Pas një pjese të parë ku i bëri rezistencë mjaft mirë tentativave të Atletikos, në fillimin e të dytës Juventusi gjeti avantazhin me kryeveprën e Kuadrados. Pak minuta më vonë, erdhi edhe goli i dytë, i shënuar nga Matuidi që la të mendohej se bardhezinjtë do të largoheshin me pikë të plota nga Spanja.

Por Saviç hapi duelin kur mbeteshin 20 minuat deri në fundin e tij dhe më pas Atletiko provoi me çdo mënyrë të shënnote, duke arritur ta bënte realitet në minutën e fundit me Herrera, për të barazuar këtë duel.

Skuadrat ndanë nga një pikë dhe tashmë e shohin veten në ndjekje të Lokomotiv Moskës, që ka bërë çudinë sot duke fituar 2-1 në fushën e Bajer Leverkusen.

NDESHJET
Atletiko Madrid-Juventus 2-2
70′ Savic, 90′ Herrera / 48′ Kuadrado, 65′ Matuidi

Bajer Leverkusen-Lokomotiv Moskë 1-2
25′ (ag) Hovedes / 16′ Krycoviak, 37′ Borinov