Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / As Mesi e Fati bashkë nuk bëjnë punë, Granada mund Barcelonën dhe kryeson La Liga

Nuk kanë fund çuditë në futbollin spanjoll në këtë vit, ku ekipet tradicionale që dominonin si Barcelona, Real Madrid dhe Atletiko Madrid, po regjistrojnë rezultate të çuditshme njëri pas tjetrit. Sot, ka ardhur ai i radhës, me Barcelonën që është mposhtur në mënyrë të papritur 2-0 nga Granada.

Azez shënoi golin e avantazhit në mënyrë të papritur që në minutën e dytë të duelit për Granadan duke detyruar katalanasit që të viheshin në ndjekje në vijimin e takimit. Por askush nuk ia doli që të gjente rrjetën dhe Valverde u detyrua të hidhte në fushën e lojës në fillimin e pjesës së dytë edhe dyshen Mesi-Fati, duke tentuar që të kthente sfidën.

Por kur pritej goli i katalanasve, erdhi i dyti i vendasve me penalltinë e Vadijo në minutën e 66 të duelit, duke mbyllur takimin me shifrat 2-0. Një nga fillimet më të dobëta në histornë e Barcelonës në La Liga, por edhe një fillim i shkëlqyer i Granadas e cila e sheh veten në vendin e parë në klasifikimin e kampioantit. /vipsport.al/