Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Uanda trazon sërish ujërat: Napoli i ka paratë për Ikardin, në janar mund të ketë surpriza

Uanda Nara nuk ka ndërmend të heqë dorë nga deklaratat e bujshme. Gruaja dhe njëkohësisht agjentja e Mauro Ikardit, në studion e emisionit ‘Tiki Taka’ ku është e ftuar e përjavshme është shprehur se pavarësisht se sulmuesi sapo u transferua te PSG, Napoli i ka ruajtur paratë për Ikardin dhe në janar mund të ketë surpriza.

“ Napoli i ka ruajtur paratë që duhej të shpenzonte për Ikardin, janë akoma në kasafortë. Ndoshta në janar mund të ketë surpriza”, tha Uanda duke surprizuar të pranishmit. Kujtojmë se e ardhmja e Ikardit gjatë merkatos verore u kthye në telonovelë, ndërsa argjentinasi nuk kërkonte të largohej nga Italia dhe preferonte Juventusin.

Megjithatë, zikaltërit nuk e pranuan si opsion. Sakaq, edhe Napoli ishte në garë për Ikardin, por në fund sulmuesi arriti marrëveshjen për t’u transferuar në Francë me formulën e huazimit. Tashmë, deklaratat e Uandës mund të hapin rrugë për interpretime të reja.