Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tre ndeshje nën drejtimin e Rejas, ja dy futbollistët e besuar të teknikut italian

Ditën e sotme Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë në fushë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikueseve për Euro 2020. Kuqezinjtë do të presin në orën 20:45 ekipin e Islandës, ndërsa do të mundohen të lejnë pas zhgënjimin e para tre ditëve nga Franca.

Ndërkohë, kjo do të jetë ndeshja e katërt nën drejtimin e teknikut italian Edi Reja, i cili ka regjistruar dy humbje dhe një fitore. Ndërkohë, në këto tre ndeshje të para, tekniku i ka ndryshuar shpeshherë emrat në formacion, por dy janë futbollistët të cilët kanë startuar gjithnjë nga 73-vjeçari. Bëhet fjalë për dy mbrojtësit, Elseid Hysaj dhe Ardian Ismajli.

Shkodrani i cili aktivizohet te Napoli mbetet një nga lojtarët më të rëndësishëm të kuqezinjve, duke llogaritur edhe eksperiencën e tij mbi supe. Ndërkohë që, në ndeshjen e sotme do të marrë shiritin e kapitenit. Ndërsa, Ismajli, i cili aktivizohet te Hajduku i Splitit gjithashtu është një garanci dhe në ndeshjet e fundit pavarësisht formës jo të mirë të repartit të prapavijës, ia ka dalë të tregojë vlerat.  /Egi Çabeli-VipSport.al/