Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Trajneri i njohur në Superligën e Kosovës largohet pasi zuri vendin e Mirel Josës

Trajneri i njohur në Kosovë, Bylbyl Sokoli që zuri vendin e Mirel Josës në radhët e skuadrës së Prishtinës ka dhënë dorëheqjen dhe siç e ka bërë të ditur vetë ai, por edhe klubi i njohur kryeqytetas janë arsyet shëndetësore ato që e detyruan që të merrte një vendim të tillë!

Prishtina edhe këtë sezon synon që të jetë në garën për titull, por lëvizjet e shpeshta të trajnerëve mund të ndikojnë në mosrealizimin e synimit madhor që e ka klubi.

Siç bën me ditur në faqen zyrtare klubi prishtinas, pritet që trajner të jetë një nga lojtarët e klubit dhe pikërisht ish-mbrojtësi i kuqezinjve, Armend Dallku, që sezonin e shkuar ka qenë pjesë e skuadrës së Prishtinës.

Ja edhe publikimi në faqen zyrtare të klubit kosovar pak minuta më parë në lidhje me ndryshimet në staf.

E.S./Vipsport.al/