Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tragjike/ Atentat me armë në Amsterdam, vritet mbrojtësi holandez

Vetëm pak orë pasi futbolli holandez u trondit nga vdekja e futbollistit Fernando Riksen, një tjetër lajm i rëndë ka goditur Holandën. Gjatë orëve të natës, është sulmuar me armë mbrojtësi 32-vjeçar, Kelvin Majnard i cili ka ndërruar jetë pak minuta më vonë.

Gjithçka ka ndodhur në Amsterdam, kur futbollisti po ecte me makinën e tij dhe në krah, i ka ardhur një motor i zi te i cili kishte dy persona që ende nuk janë identifikuar. Nga motori, ka ardhur edhe sulmi me armë karshi futbollistit i cili është plagosur fillimisht rëndë.

Policia dhe ambulanca kanë shkuar pak minuta më vonë dhe e kanë shoqëruar futbollistin për ndihmën e shpejtë, megjithatë plagët e marra kanë rezultuar fatale. Në karrierën e tij, ai ka luajtur me skuadra si Emern, Burton e së fundmi me Kuik Bojs. /Erjon Allaraj-VipSport.al/