Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Teuta me mendjen te Vllaznia, dy titullar nuk janë gati për Shkëmbin

Teuta është në kulmin e përgatitjeve për ndeshjen e radhës me Vllazninë që do ta zhvillojë ditën e shtunë në stadiumin “Niko Dovana”, me durrsakët që janë në superformë dhe kanë shtatë pikë aktualisht.

Durrsakët synojnë 3 pikët, pasi këtë soezn kanë pretendime madhore për kreun e Superiores, ndërsa përforcimi në sulm i ganezit Khalid sigurisht që i jep siguri dhe konkurrencë durrsakëve në ofensivë.

Por, trajneri Blendi Shkëmbi edhe me Vllazninë nuk do ta ketë skuadrën e plotë, pasi nga sa bëhet e ditur, në Durrës nuk do të jenë për lojë Sherif Kallaku dhe Beqja që janë në rikuperim e sipër. Ashtu si dhe Çyrbja që duket se e ka kaluar më të vështirën dhe pritet që të jetë gati për trajnerin Shkëmbi.

Në Durrës organika është e pasur dhe trajneri Shkëmbi nuk do ta ketë problem që të ndërtojë një 11-she fituesen sfidën e radhës me shkodranët.

E.S./Vipsport.al/