Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Teuta, asnjëherë si në Korçë, edhe Kallaku drejt riaftësimit

Teuta luan një ndeshje delikate, pasi do të ndehet me Skënderbeun në qytetin  Korçës, ditën e shtunë në orën 16:00. Durrsakët e trajnerit Blendi Shkëmbi shkojnë në këtë sfidë pas dy barazimeve radhazi, ndaj Tiranës në transfertë dhe me Vllazninë në shtëpi, të dyja me shifrat e bardha, 0-0.

Durrsakët në këtë sfidë do të jenë më të plotë, pasi do të jenë për lojë, si Kallaku, ashtu edhe Çyrbja. Trajneri Shkëmbi dhe skuadra synojnë pikët e plota në këtë transfertë, ndonëse përballë kanë një ekip si Skënderbeu që ka pasur oscilacione në javët e fundit..

Durrsakët këtë sezon kanë si synim të deklaruar Europën, por edhe fitimin e Kupës së Shqipërisë, por skuadra do të vijojë edhe garën për kreun në Superiore në këtë kampionat dhe jo më kot janë bërë shumë afrime gjatë merkatos së verës…

E.S./Vipsport.al/