Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Te Malaga fillojnë të shqetësohen, do të humbin Baren prej Shqipërisë

Situata e klubit të Malagas në këtë sezon nuk është ndër më të mirat. Me vetëm 5 pikë pas 5 ndeshjeve të para, skuadra e sheh veten në vendin e 16 në kategorinë e dytë spanjolle, shumë larg objektivave që kishet para se të konfirmoheshin problemet financiare që e detyruan të largonte shumë titullarë.

Në një situatë kaosi, ajo që bezdis tashmë më shumë klubin duket se është prania e Keidi Bares me përfaqësuesen e Shqipërisë. Kur ka grumbullime kombëtaresh, Bare do të mungojë në ndeshjet e kampionatit të La Liga 2 i cili vazhdon edhe në datat e FIFA-s. Mediat spanjolle insistojnë se te Malaga kanë filluar të llogarisin ditët kur Bare do të jetë larg tyre, pasi në ekip nuk kanë askënd tjetër që luan në rolin e tij, duke komanduar mesfushën nga thellësia dhe kur nuk është shqiptari humbin dukshëm cilësi.

Nuk është rastësi që edhe pas barazimit me Mirandes, faji për pikët e humbura iu vu zëvendësimit të Bares nga trajneri, pasi mesfusha humbi menjëherë forcë dhe saktësi, duke i dhënë hapësira kundërshtarëve që të sulmonin derisa gjetën rrjetën. Kjo tregon edhe një herë qartësisht se sa vlerësohet Bare dhe kontributi i tij për Malagan, e cila përveç aktivizimit të tij me Shqipërinë, në fakt duhet të fillojë të mendojë që tani për fundin e sezonit, kur me siguri në adresë të saj do të fillojnë të vijnë ofertat nga elita për futbollistin shqiptar. /vipsport.al/