Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Sulmuesi kryesor drejt rikthimit si titullarë, një nga zbulimet e Flamurtarit rrezikon sezonin

Flamurtari këtë javë ka një ndeshje delikate e cila mund të vlejë shumë për të ardhmen e kuqezinjve në Superiore. Vlonjatët do të luajnë me luftëtarin në Gjirokastër, me rivalin që deri më tani ka 0 pikë ashtu si dhe kuqezinjtë e Sadedinit.

Një lajm i mirë është se rikthehet sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj, një nga më të mirët e sezonit të shkuar dhe lider i kuqezinjve. Por, një mungesë mjaft e rëndësishëm është ajo e mbrojtësit Lirim Mema. Një futbollist me shumë perspektivë në radhët e skuadrës kuqezi por që u dëmtua gjatë ndeshje aqë Kosova U-21 me bashkëmoshatarët anglezë.

Gjithsesi, trajneri Sadedini do të shohë alternativat që ka gati, ndërsa në Gjirokastër humbja është e papranueshme për vlonjatët.

E.S./Vipsport.al/