Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shkupi bën një lëvizje të bujshme në Maqedoni, arrin akordin me trajnerin që shkroi historinë

Shkupi e ka nisur mirë këtë sezon duke zënë një pozicion në vendet e para në klasifikim ndërkohë që kjo nuk e ka penguar që të bëjë lëvizje. Drejtuesit e klubit shqiptar kanë menduar që të ndryshojnë trajnerin vetëm 2 javë emëruan një trajner.

Bulent Akin zuri vendin e trajnerit turk Umit Karan dhe u emërua në datën 5 shtator [por duket se këtij bashkëpunimi i ka ardhur fundi. Drejtuesit e Shkupit kanë gjetur trajnerin e ri me të cilin është arritur akordi dhe pritet vetëm zyrtarizimi, trajner që e njeh mirë futbollin maqedonas.

Qatip Osmani do të marrë drejtimin e bardhebluve të Shkupit dhe me të synohen Kupat e Europës dhe një sezon i suksesshëm. Osmani është një trajner fitues në Maqedoninë e Veriut duke qenë se fitoi 2 sezone radhazi titullin kampion, por u shkarkua këtë sezon pas ecurisë negative me skuadrën. /Erjon Allaraj-VipSport.al/