Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shkëndija nis rrugëtimin drejt ngjitjes në renditje me tjetër fitore, e nderon skuadra e Lenës

Shkëndija e Tetovës i është rikthyer rrugës së fitoreve dhe sot ka marrë fitoren e dytë radhazi në derbi. Kuqezinjtë kanë mundur skuadrën e Renovës me rezultatin 0-2, ku dy golat janë shënuar vetëm në fundin e takimit.

Alimi në minutën e 86 dhe Besar Ibrahimi në të 92-ën i kanë dhënë fitore skuadrës së Shkëndijës, që tashmë e sheh veten në kuotën e 7 pikëve dhe renditet në vendin e gjashtë në klasifikim me 7 pikë më pak se Akademija Pandev.

Këta të fundit janë ndalur në një barazim pa gola përballë Strugës, skuadër te e cila aktivizohet edhe Nijas Lena, por që këtë ndeshje e ka ndjekur nga stoli. Shkupi ka humbur derbin përballë Vardarit me rezultatin 1-2, ndërkohë që Sileksi ka fituar pastër 3-0 kundër Borecit. Fitore ka marrë edhe Rabotniçki përballë Makedonija GP me rezultatin 1-0. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

U luajtën:

Renova – Shkëndija 0-2

Shkupi – Vardar 1-2

Rabotniçki – Makedonija 1-0

Sileks – Borec 3-0

Struga – Akademija Pandev 0-0