Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shkëndija koleksionon fitoren e tretë, Shkupi barazon në transfertë

Në kampionatin e Maqedonisë së Veriut, Shkëndija ka nisur të marrë veten dhe të rikthehet ajo e sezonit të kaluar. Tetovarët kanë koleksionuar triumfin e tretë radhazi, ndërsa mposhtën në shtëpi me rezultatin 2-0 ekipin e Struga Trim dhe Lum. Shkëndija ishte me fat teksa e zhbllokoi shpejt takimin pasi që në minutën e tetë kaluan në avantazh falë sulmuesit Marjan Radeskit.

Me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë e ndeshjes. Ndërkohë në fraksionin e dytë, tetovarët gjetën edhe golin e qetësisë falë Besart Ibrahimit. Deri në fund rezultati nuk pati ndryshime, ndërsa pas këtij suksesi , Shkëndija ngjitet në vendin e katërt me 10 pikë në shtatë javë. Nga ana tjetër, Shkupi ka barazuar në transfertë ndaj Akademija Pandev.

Një rezultat i cili mund të konsiderohet pozitiv për Shkupin, duke qenë se Akademija Pandev renditet në vendin e dytë. Dhe Shkupi nga ana tjetër, vinte pas një disfate. Me këtë barazim, Shkupi mbetet në vendin e 6 me 9 pikë të grumbulluara.Ndërkaq, kryesuesit e Vardarit nuk janë ndalur as këtë javë, duke bërë detyrën në shtëpi ndaj Sileksit.

Ndeshjet:

Makedonija-Renova 0-1

Akademija Pandev-Shkupi 0-0

Shkwndija-Struga Trim dhe Lum 2-0

Vardar-Sileks 3-0