Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shaqiri vendos në dyshim prezencën me Zvicrën, këtë javë takim vendimtar me trajnerin

Xherdan Shaqiri refuzoi grumbullimin e fundit të Kombëtares zvicerane për ndeshjet kualifikuese të Euro 2020. Fillimisht u mendua se arsyeja e përgjigjes negative nga sulmuesi, ishte fakti se kërkonte t’i përkushtohej stërvitjeve me Liverpulin në atë moment.

Megjithatë, mediat zvicerane njoftuan se Shaqiri ishte i pakënaqur me faktin se nuk ishte zgjedhur kapiten, ndërsa shiriti ishte në krahun e Granit Xhakës. Ndërkohë, mesfushori i Arsenalit, shprehu gatishmërinë për t’ia kaluar shiritin e kapitenit Shaqirit, pasi për të nuk ishte problem.

Ndërkaq, këtë javë trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviç dhe menaxheri i skuadrës do të takohen me sulmuesin për të sqaruar situatën. Një takim vendimtar për të ardhmen e Shaqirit me Zvicrën, pasi një refuzim tjetër i ftesës nga futbollisti atëherë do të detyronte Federatën ta përjashtonte dhe të mos e llogariste si pjesë të Zvicrës.

/Egi Çabeli-VipSport.al/