Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Sarri ndryshon stilin: Juventusi im? Nuk do të ketë lidhje me Napolin

Mauricio Sarri ende nuk ka arritur ta transformojë Juventusin dhe ta bëjë të lëvizë në fushë sipas ideve të tij. Është shpejt akoma pasi deri më tani janë zhvilluar vetëm katër ndeshjet e para sezonale, edhe pse në disa momente dallohen karakteristikat e trajnerit toskan.

Ndërkohë, të gjithë presin që loja e Juventusit t’i ngjasojë asaj të Napolit, teksa të kaltrit e asaj periudhe nën urdhrat e Sarrit, merrnin komplimenta edhe nga një si Guardiola për futbollin e aplikuar. Por, së fundmi trajneri Sarri është shprehur se ka mundësi që futbolli i Napolit të mos aplikohet asnjëherë te bardhezinjtë, pasi torinezët kanë të tjera karakteristika.

“ Secili ka rrugëtimin e tij. Kështu ndodh edhe për skuadrat. Nëse për të parë skuadrën e Sarrit, nënkuptoni të shihni Napolin, atëherë kjo mund të mos ndodhë asnjëherë. Ky ekip ka karakteristika të ndryshme dhe me shumë mundësi do të luajmë gjithnjë në një tjetër mënyrë.

/Egi Çabeli-VipSport.al/