Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Salihi shpjegon lënien jashtë të Balajt: Në Islandë ishim përgatitur mirë, shpresoj në përsëritje

Zv.trajneri i Kombëtares dhe ish-sulmuesi Hamdi Salihi doli në një prononcim për “RTSH” para ndeshjes duke zbuluar arsyen e ndërrimeve të shumta në formacion si edhe të lënies jashtë të Balajt.

“Jemi munduar të fusim lojtarë me freski dhe të bëjmë presing e mos të ndiejmë lodhje. Është e rëndësishme se si i vëmë lojtarët në fushë dhe nëse i kryejnë detyrat si duhet do të ishte mirë.

Jemi munduar të shpërndajmë lodhjen dhe Çikalleshi ka bërë 2 gola në 2 ndeshje dhe psikologjikisht është më mirë. Balajt do t-i vijë mundësi për të luajtur. Rëndësi ka goli dhe jo emri. Jemi përgatitur me detaje dhe në Islandë e bëmë me sukses dhe shpresoj ta bëjmë edhe këtu”, tha Salihi. /VipSport.al/