Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Sadiku rikthehet në protagonist në Spanjë, paraqitjet sjellin elozhe për sulmuesin

Armando Sadiku e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e tij te Malaga ku në ndeshjen e dytë, arriti të gjente rrugën e rrjetës. Sadiku është kthyer në titullar për Malagën dhe me paraqitjet e bëra në kampionat, në Spanjë kanë nisur ta vlerësojnë sulmuesin kuqezi.

Në ndeshjen e fundit, ai ishte sërish protagonist ku së bashku me Keidi Baren formuan një aksion model nga i cili, erdhi edhe goli i skuadrës së Malagës. Lëvizjet në fushë të Sadikut, vlerësohen pozitivisht nga mediat spanjolle që tashmë nuk shohin futbollist tjetër që mund të zërë vendin e tij në formacion.

“Sadiku bën lëvizje shumë të mira duke krijuar raste t shumta të rrezikshme”, shkruan “eldesmarque” ndërkohë që sigurojnë se pavarësisht formës së skuadrës, ai i ka dhënë ekipit një tjetër frymë dhe e bën më të rrezikshme. /Erjon Allaraj-VipSport.al/