Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Rrëfimi i Kolashinac pas sherrit: E kisha të vështirë me Ozilin, u goditëm psikologjikisht

Pak javë më parë, Sead Kolashinac u kthye në hero duke qenë se ndihmoi Mesut Ozil pas një sulmi me thikë në Londër. Kolashinac së bashku me Ozilin, u përballën dy herë me një situatë të tillë ndërkohë që autoritetet vendase u detyruan që të vënë edhe policinë në mbrojtje të tyre.

Sakaq, në konferencën për shtyp para ndeshjes për Ligën e Europës, Kolashinac i është rikthyer kësaj ngjarjeje duke e konsideruar një goditje psikologjike. Ai shtoi se i përket gjithçka së kaluarës, por shton se ishte një moment shumë i vështirë për ta.

“Në lidhje me atë që ndodhi, nuk dua të flas për detaje. Ndodhi diçka dhe është një incident që i përket së shkuarës. Ashtu edhe për Mesut Ozil dhe tani jemi kthyer dhe jemi fokusuar vetëm te skuadra jonë. Kemi ndeshje të rëndësishme në Frankfurt. Më vjen mirë që u ktheva sepse u goditëm rëndë psikologjikisht dhe humbëm disa ditë stërvitje”, u shpreh Kolashinac. /Erjon Allaraj-VipSport.al/