Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Rikthimi i Zidan në stol për herë të dytë një dështim, Reali mendon për ish-trajnerin e Juventus

Zinedin Zidan u rikthye te Real Madrid në fundin e sezonit të kaluar me mendjen për të përsëritur edhe njëherë sukseset e viteve të kaluara ku arriti të triumfonte tre herë radhazi në kompeticionin më të rëndësishëm për klube, Champions League.

Por deri më tani, aventura e teknikut francez nuk ka shkuar sipas parashikimeve teksa javët e para te kampionatit skuadra nuk ka bindur, ndërsa performanca në Europë ishte për t’u harruar. Kështu, Zidan tashmë është në fije të perit dhe presidenti Perez ka nisur të mendojë për pasuesin.

Së fundmi, u përfol për Murinjon, por portugezi e mohoi një lajm të tillë. Ndërkaq, nga mediat italiane ka dalë lajmi se emri i fundit është ai i trajnerit Masimiliano Alegri.

Ish-trajneri i Juventusit është i lirë për momentin dhe mund ta konsiderojë si mundësi klubin madrilen, teksa ka pasur një flirt edhe më parë. Megjithatë, gjithçka do të varet nga rezultatet e skuadrës në këto javë.

E.S./Vipsport.al/