Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Rashica rikthehet me gol, në klub ndihen me fat: Erdhi ai që mungonte, nuk kemi shumë si të tillë

Milot Rashica la pas dëmtimin e pësuar pak javë më parë dhe ditën e djeshme, u rikthye në fushë aty ku arriti të shënonte edhe gol përballë Borusia Dortmundit. Vetë Rashica, u tregua tepër modest pas ndeshjes duke u shprehur se pas dëmtimit i duhet kohë për t’u rikuperuar.

“Nëse nuk ke luajtur për një muaj, ke nevojë për 1 ose 2 ndeshje që të arrish në vendin e duhur. Sot mendoj se ishte gjithçka mirë”, u shpreh Rashica.

Ndërkohë, elozhe për të kanë thurur edhe trajneri Kohfeldt dhe shoku i tij i skuadrës. Trajneri u shpreh se Rashica i dha lojës atë çka i mungonte. “Miloti i dha skuadrës sonë atë që ne nuk e kishim. Kjo na bën më pak të kuptueshëm”, u shpreh Kohfeldt. Sakaq, Egestein u shpreh: “Nuk kemi shumë lojtarë si Rashica, sidomos për kundërsulme që është shumë i rëndësishëm për ne. Është një futbollist i veçantë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/