Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Qetësohen te Partizani, Mala kthehet në stërvitje pas dëmtimit me Shpresat

Një goditje ndaj Esat Malës në ndeshjen e përfaqësueseve Shpresa mes Shqipërisë dhe Austrisë kishte krijuar panik në radhët e Partizanit. Futbollisti u shtri në tokë dhe kërkoi ndihmën e stafit mjekësor, i cili i qëndroi pranë për disa minuta.

Më pas, u vendos që futbollisti të linte futshin e lojës, duke u zëvendësuar, momente që sigurisht kanë krijuar pak panik te Partizani ku Mala është titullar i padiskutueshëm dhe një ndër elementët më cilësorë në dispozicion të trajnerit Lerda, aq më shumë pasi futbollisti u largua nga fusha me ndihmën e mjekëve.

Por duket se ajo ka qenë një traumë e asgjë më shumë pasi mesfushori është shfaqur sot në stërvitjen e Partizanit, duke qetësuar stafin teknik që pritet ta ketë në dispozicion për ndeshjen e fundjavës ndaj Laçit.

Këtë e ka konfirmuar edhe klubi nëpërmjet një njoftimi për stërvitjen sotme, duke publikuar foto të futbollistit dhe duke sqaruar se ai i ishte bashkuar rregullisht në stërvitje pjesës tjetër të skuadrës. /vipsport.al/