Pronari i klubit të Premier i çudit të gjithë: Bin Laden janë një familje e respektueshme

Bashkëpronari i klubit të Shefilld Junajtid, i cili këtë vit është ngjitur në Premier Ligë, vazhdon të insistojë se është gati të marrë përsëri para hua nga familja e Osama Bin Laden. Në një konferencë për shtyp në ambientet e klubit, princi saudit Abdullah bin Mosaad bin Abdulaziz Al Saud tha se po kërkonte investitorë të tjerë sauditë dhe se familjarët e Bin Laden nuk duheshin përjashtuar, ndërsa është zbuluar se ata kanë investuar 3 milionë paund në klubin anglez.

“Unë ndjehem i ofenduar kur i vendoset një emër i keq familjes Bin Laden. Ata janë një familje me të vërtetë e respektueshme. Është një familje me të vërtetë e mirë. Ajo kishte një “dele të zezë” si shumë familje, por është një familje e respektueshme dhe nëse bëni biznes përsëri me ta, do të isha me të vërtetë i lumtur.

Ky nuk është një emër i turpëruar. Unë thjesht ndihmova bashkëpronarin të shiste aksionet e tij, nuk kam shitur të miat. Ata po kërkonin të blinin aksionet dhe paratë që investuan në klub, ishin parapagesë për të rregulluar financat. Nëse do të tërhiqeshin, paratë do të përdoreshin si hua pa interes për një vit. Unë jam person tolerant, por kur dikush përmend familjen Bin Laden si të keqe, unë ofendohem. Nuk është familja ime, që po e mbështes kështu, por është gjëja e duhur për t’u thënë”, deklaroi princi saudit para gazetarëve. /vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan