Portieri golashënues, Hidi: Luftojmë në çdo sektor të fushës, është viti i Tiranës

Isli Hidi vendosi këtë sezon të transferohej te skuadra e Bylisit, ku për eksperiencën e madhe, është shndërruar në një lider të ekipit. Portieri ka marrë përsipër edhe penalltitë duke realizuar dy të tilla. Sakaq, në një prononcim për Supersport, Hidi është shprehur se ballshiotët janë një skuadër që lufton në çdo sektor të fushës, ndërsa theksoi se edhe për të ky është viti i duhur që Tirana të shpallet kampione.

Golat me penallti?  Para se të niste kampionati jemi ushtruar shumë në lidhje me penalltitë apo goditjet e dënimit, jam futur me dëshirën time të godisja sepse më pëlqen. Trajneri më vendosi mua të godisja, dhe të gjithë ishin dakord.

Që në momentin e parë kur kam ardhur kam parë një skuadër të re dhe me dëshirë që lufton në çdo sektor të fushës, janë lojtarë të rinj që duan të aprovohen. Është një grup shumë i mirë dhe kjo për meritë të presidentit Besnik Kapllanaj.

Objektivat? Kampionati është i gjatë duhet të sigurojmë pikë të dhe të jemi në mes tabelës, nëse marrim më shumë pikë pse jo mund të mendojmë për më shumë. Kampionati shqiptar nuk ka diferenca nëse jep maksimumin.

Teuta? Largimi nga Teuta ishte në momentin e fundit, nuk e prisja por janë vendime të stafit. Dëshira dhe ajo që mund të jepja për futbollin shqiptar më bëri të pranoja ofertën e Bylisit. Tirana pretendente për titull?  Mendoj që është viti i Tiranës, duke parë ekipin dhe lojtarët që kanë marrë. I kanë të gjitha komponentët duke parë ekipet e tjera me oshilacione. I takon duke qenë se ka edhe 100-vjetorin, për mendimin tim janë pretendentët kryesor”, u shpreh Hidi.