Përcaktohet rruga në Kupën e Shqipërisë, parashikohet derbi i kryeqytetit në çerekfinale

Ditën e sotme, ka publikuar formatin e edicionit 2019-2020 për Kupën e Shqipërisë. Skuadrat janë ndarë në dy grupe, A dhe B. Ndeshjet e paraeliminatore do të nisin më datë katër shtator teksa janë përcaktuar përballjet mes Vorës dhe Luzit në grupin A dhe Tomorit e Shkumbinit në grupin B.

Ndërkohë, duke parë rrugën që mund të ndjekin skuadrat deri në çerekfinale atëherë nëse nuk ka surpriza, në çerekfinale parashikohet derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës.

Një sfidë e cila këtë sezon i ka të gjitha gjasat për t’u zhvilluar gjashtë herë duke llogaritur edhe katër përballjet e sigurta në kampionat. Ndërkaq, pas çerekfinaleve, çiftet e gjysmëfinales përcaktohen me short.

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan