Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Partizanin e qetësojnë rikthimet, Lerda llogarit edhe brazilianin ndaj skuadrës më në formë

Partizani pret ditën e nesërme skuadrën e Bylisit në stadiumin “Selman Stërmasi”, aty ku do të tentojë të lërë pas humbjen që ka pësuar pak ditë më parë kundër Laçit. Trajneri Lerda mund të ndihet më i qetë për vetë faktin se ka rikthime në fushë dhe do të luajë me më të mirët ndaj Bylisit.

Një rikthim i rëndësishëm është ai i mesfushorit brazilian Uilliam Kordeiro i cili ndaj Laçit nuk ishte i grumbulluar. Një dëmtim në stërvitje ka bërë që Kordeiro të mungojë dhe duket se problemet me rrëzët e kofshës tashmë i kanë kaluar.

Ai është stërvitur rregullisht me grupin dhe pritet ta nisë nga minuta e parë kundër Bylisit. Lerda nuk preferon më të eksperimentojë në formacion duke tentuar të marrë më të mirën nga kjo ndeshje, por njëkohësisht duke shpresuar të mos ketë dëmtime pasi një javë më vonë luan kundër Tiranës në derbi. /Erjon Allaraj-VipSport.al/