Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Operacion blic i policisë në Itali/ Arrestohen 12 ultras të Juventusit, shantazh klubit me biletat

Nuk është hera e parë që ultrasit dhe kryesisht ata që drejtojnë tifozerinë e Juventusit në ‘Allianz Stadium’, të kenë probleme me policinë. Ultrasit e torinezëve, nga të gjithë grupimet kryesore, shpeshherë kanë pasur probleme me drejtësinë për shkak të aktiviteteve të dyshimta në të cilat bëjnë pjesë. Megjithatë, këtë herë probleme duket më serioz, pasi tashmë nuk bëhet fjalë vetëm për akuza, por kanë filluar arrestimet.

12 prej tyre janë arrestuar ndërsa përveç aktiviteteve të dyshimta kriminale, zhvatje, dhunim, këtë herë akuzohen edhe për shantazh në lidhje me biletat ndaj klubit bardhezi. Teksa, klubi kishte marrë masa për të mos lejuar në stadium shumë prej tyre të cilët ishin të dyshimtë, mirëpo kundërpërgjigja e ultrasve ishte se nëse nuk do të merrnin bileta, atëherë do të bënin të mundur që stadiumi të heshte.

Zhvillimet e fundit pritet të reflektohen edhe në stadium pasi tashmë pritet të fillojë sërish në grevë nga grupimet për shkak të arrestimeve. Ndërkaq, aksioni i policisë do të vazhdojë dhe do të shtrihet edhe në qytete të ndryshme italiane.

/Egi Çabeli-VipSport.al/