Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Një mesfushor i ri nga Franca për Dajën, Skënderbeu firmos me kapitenin e Maqedonisë së Veriut U19

Klubi i Skënderbeut vazhdon me politikën e afirmimit të talenteve të rinj, duke ndërtuar një skuadër me elementë shumë cilësorë për të ardhmen. Emra të cilët i janë vënë në dispozicion trajnerit Ilir Daja i cili do të ketë detyrë të përmirësojë ata dhe t’i promovojë.

Më i fundit është Agon Elezi, djaloshi i talentuar 18-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, i cili ka nënshkruar sot një kontratë afatgjatë me Skënderbeun. Klubi ka bërë të ditur se kapiteni i Maqedonisë U19, i cili luan si mesfushor qendre, ka nënshkruar për tre vitet e ardhshme me korçarët dhe do t’i bashkohet ekipit të parë.

NJOFTIMI I SKËNDERBEUT

Prej sot, Agon Elezi është zyrtarisht futbollist i KF Skënderbeu.

18-vjeçari ka konkretizuar sot akordin paraprak të arritur me klubin duke firmosur kontratën që e lidh me KF Skënderbeu për 3 vitet e ardhshme.

Elezi u bashkua sot me grupin nën urdhrat e trajnerit Ilir Daja dhe stafit teknik.

Elezi vjen nga ekipi Under19 i ekipit Francez SM Caen dhe është pjesë e përfaqësueses U19 dhe Under21 të Maqedonisë së Veriut. Vlen të theksohet se 18-vjeçari mban shiritin e kapitenit tek kombëtarja Under19 e shtetit fqinj. /vipsport.al/