Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Në dhomat e zhveshjes së Interit nuk ka qetësi, tension mes Lukakut dhe Brozoviç

ka mjaftuar një rezultat jo i mirë, që situata në shtëpinë e Interit të dalë nga kontrolli. Ishte pikërisht ndeshja mes Interit dhe Slavias së Pragës, ajo e cila ka sjellë tension në dhomat e zhveshjes duke qenë se zikaltërit po bënin në fushë një paraqitje tepër të dobët ndaj një kundërshtar modest, më të dobëtin në grup.

Ka qenë Lukaku ai që iu ka kërkuar llogari shokëve të skuadrës për lojën e bërë, duke kërkuar që të shërbehet më shumë në sulm për të gjetur rrugën e rrjetës. Ndërkohë, në atë moment ka ndërhyrë mesfushori kroat Brozoviç të cilit nuk i kanë pëlqyer aspak kritikat e Lukakut dhe ka tentuar të përplaset me të.

“Corriere della Sera” raporton se Brozoviç është përgjigjur dhe i është afruar Lukakut kokë më kokë duke folur me tone të ashpra. Në këtë moment, kanë ndërhyrë edhe shokët e skuadrës dhe kanë qetësuar situatën, duke mos e lejuar që të dalë jashtë kontrollit. /Erjon Allaraj-VipSport.al/