Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ndryshimi i orarit dhe ndeshja e Kupës, Apolonia lajmëron tifozët

Apolonia-Lushnja, ose “derbi i Myzeqesë” në Kategorinë e Parë ishte planifikuar që të zhvillohej ditën e diel në orën 16:00 në qytetin e Ballshit. Por takimi ka ndryshuar datë. Sfida do të luhet dhe është shtyrë për një ditë më vonë, pra do të luhet të dielën në orën 16:00.

Ndërkohë që takimi nuk ndryshon destinacion do të zhvillohet në qytetin e Ballshit, në stadiumin”Adush Muça”, aty ku pritet që të ketë edhe shumë tifozë nga Fieri, nisur edhe nga organizimi që kanë bërë drejtuesit e klubit dhe administratori Olsi Bregu që është duke u marr enkas me këtë sfidë dhe mbarëvajtjen e saj deri në detaj.

Ndërkohë, në Fier presin tashmë edhe vendimin që do të marrë FSHF për sfidën me Kamzën, ku Apolonisë, për mosparaqitje të kundërshtarit i takon fitorja 3-0 në “tavolinë” dhe fierakët janë të kualifikuar për të vijuar më tej në Kupën e Shqipërisë…

 

E.S./Vipsport.al/