Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mungon vetëm firma, Panuçi pranë zyrtarizimit te klubi grek që largoi dy shqiptarët

Kristian Panuçi është i papunë prej momentit kur u shkarkua nga Kombëtarja për shkak të rezultateve të dobëta. Mirëpo, duket se shumë shpejt tekniku do të rikthehet të ushtrojë zanatin e tij. Panuçi ka ofertë nga klubi i Aris i selanikut, nga ku së fundmi pjesë e tij kanë qenë edhe dy shqiptarët Mërgim Mavraj dhe Migjen Basha.

Nëse i pari është larguar para disa kohësh edhe me hatërmbetje, mesfushori u largua para pak ditësh për një aventurë në Australi.  Nga mediat italiane mësohet se Panuçi dhe grekët kanë arritur akordin financiar dhe ngërçi është tek njerëzit që kërkon në staf trajneri.

Panuçi kërkon të marrë me vete të paktën dy nga tre njerëzit e tij të besuar. Edhe pse situata duket se është një moment ku nuk ka shumë lëvizje nga të dyja palët, sërish sapo dëshirat e njerëzve të stafit të teknikut 46-vjeçar të plotësohet mund të zyrtarizohet edhe akordi. Kështu, Panuçin mund ta shohim së shpejti në një detyrë të re.

/Egi Çabeli-VipSport.al/