Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Moxhi i hedh benzinë zjarrit: Fjalët e Sarrit janë e keqja e futbollit, Konte bëri mirë që iu përgjigj

Luçiano Moxhi duket se nuk ka kapërdirë ende deklaratat e vjetra të Mauricio Sarrit rreth Juventusit dhe tashmë nuk ka humbur rastin për të thumbuar trajnerin e bardhezinjve që pas ndalesës së parë në kampionat. Ai ka akuzuar trajnerin se mundohet të gjejë justifikime kudo për të shpjeguar dështimet dhe në mënyrë të papritur ka mbështetur Antonio Konten, edhe pse ky i fundit është tashmë i ulur në pankinën e Interit.

“Sarri ka vesin që kërkon gjithmonë justifikime, e bën kudo dhe është një e keqe për futbollin. Konte ka bërë mirë që iu përgjigj në atë mënyrë”, ishin fjalët e Moxhit për “Radio Punto Nuovo”.

“Vapa nuk ishte vetëm për Juventusin, por edhe për Fiorentinën e cila luajti shumë mirë. Unë kam menduar gjithmonë se për të ndryshuar mënyrën e lojës, është e nevojshme të ndryshohen lojtarët dhe kjo gjë nuk është bërë. Juventusi ka shumë kampionë në gjendje të zgjidhin ndeshjen në çdo moment, por nuk do të ketë atë ndryshim loje që presin të gjithë. Juventusi ndryshoi Alegrin pasi ishte fundi i një cikli dhe pasi duhej modifikuar loja që të gjithë kontestonin.

Ku e fiton titullin? Mendoj se Napoli, por sidomos Interi, janë shumë më afër Juventusit. Të kaltrit janë përforcuar shumë dhe kanë një trajner të madh”, ishte verdikti i ish-drejtuesit të Juventusit i cili me sa duket nën drejtimin e Sarri nuk e sheh më dominuese ish-skuadrën e tij. /vipsport.al/