Mitrovica turpërohet në Champions, pëson 10 gola në shtëpi

Mitrovica ka pësuar një humbje të thellë sot në ndeshjen që ka luajtur në Kosovë me skuadrën e Wolfsburg. Në fakt, në Kosovë ishin përgatitur për një ballafaqim dinjitoz, ndonëse në këtë turp ka qenë hera e parë që skuadra merrte pjesë.

Mirëpo, Mitrovica është mundur me një humbje turpëruese 0-10, duke bërë që të zhgënjehen jo vetëm stafi dhe skuadra por edhe dashamirësit që kanë ndjekur ndeshjen.

Madje, ajo që vihet re ndonëse me një kundërshtar mjaft të fortë si Ëolfsburg, bie në sy edhe mbajtja e topit me 22% nga skuadra kosovare, kundrejt 78% të gjermaneve.

Duhet theksuar se kundërshtari i sotëm i Mitrovicës, Wolfsburg është një nga skuadrat më të mira të kompeticioni dhe pretendente për ta fituar trofeun këtë sezon, aq më tepër që ka një kontigjent që prej vitesh luan së bashku.

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al