Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ministri hedh poshtë akuzat e Lilës: Heqja e pasaportave diplomatike është lajm i rremë

Në vitin 2016, Shqipëria arriti të bënte historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e një Europiani dhe atë vit, shteti shqiptar dekoronte të gjithë stafin e Kombëtares me pasaporta diplomatike në shenjë mirënjohjeje. Sakaq, i ftuar në emisionin “Procesi Sportiv”, Andi Lila u shpreh se ato pasaporta janë hequr.

Futbollisti i Tiranës shtoi se ka qenë pikërisht ministri i jashtëm, Gent Cakaj ai që ka marrë vendimin për të hequr pasaportat diplomatike por në një postim në “Twitter”, Cakaj e ka hedhur poshtë këtë akuzë. Ai shprehet se ky është një lajm i rremë dhe se nuk ka asgjë të vërtetë në të.

“Duke i uruar Kombëtares së Shqipërisë një mbrëmje të  suksesshme, informoj se lajmi i shpërndarë në hava, lidhur me heqjen e pasaportave diplomatike të kuqezinjve është fund e krye i gënjeshtërt”, shkruhej në postimin e Cakajt. /Erjon Allaraj-VipSport.al/