Merkato Teuta / Nga Europa te titulli, në Durrës ndryshuan “fytyrë” për sezonin e madh

Teuta edhe këtë sezon e ka nisur me pretendime, madje duke qenë bashkëkryesues me Kukësin e Tiranën dhe kanë nga shtatë pikë pas 3 javësh kampionat. Durrsakët bën shumë ndryshime në verë, sidomos pas Europës.

U larguan thuajse pjesa më e madhe e titullarëve të sezonit të shkuar dhe u afruan futbollistë nga tregu vendas, titullarë që spikatën vitin e shkuar në elitë, por edhe të huaj.

Durrsakët kanë një ekip solid dhe me Shkëmbin në krye, pretendimet janë për më shumë këtë verë. Europën e provuan, ndërsa në Durrës do të guxojnë titullin. Ndoshta pak e tepruar, por Teuta ka qenë gjithmonë pretendente…

“Fillimi i mbarës është edhe gjysma e punës”, ndaj edhe në Durrës kanë filluar që të besojnë dhe t’i bëjnë llogaritë mirë…!

E.S./Vipsport.al/

Të afruar: Stivi Frashëri, Rustem Hoxha, Aleksandër Kuro, Blagoja Tiodorovski, Albano Aleksi, Arbër Çyrbja, Orjan Xhemalaj, Arlind Kalaja, Darko Nikaç, Dejvid Kapllani.

Të larguar: Isli Hidi, Ditmar Bicaj, Lancinet Sidibe, Sekou Kamar, Boubakar Traore, Latif Amaadau, Tomislav Bushic, Gerhaard Progni, Erlis Frashëri, Esin Hakaj, Dejan Shehi, Aramando Vajushi, Tefik Osmani.

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan