Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Memushaj analizon kampionatin: I respektojmë të gjithë, disa skuadra më kanë surprizuar

Ledian Memushaj dështoi me skuadrën e tij që këtë sezon të ngjitej në Serinë A italiane dhe do të luajë edhe një tjetër vit në B. Në një intervistë të dhënë për mediat italiane, mesfushori i Kombëtares ka bërë një analizë të kampionatit si edhe ka folur për rivalët e Peskarës.

“Do të luajmë me Entelën me respektin më të madh sepse për derisa është ngjitur kaq lart, do të thotë se ka merita. Për ta ne do të jemi një kundërshtar shumë i fortë dhe kërkues. E përsëris që do të kemi shumë respekt, por ne jemi Peskara.

Përveç Entelës, po bën edhe Benevento mirë por kjo nuk është surprizë duke parë mënyrën se si është ndërtuar dhe çfarë stafi ka. Natyrisht potenciali nuk shfaqet menjëherë ashtu si edhe Frosinone, që do edhe pak kohë”, u shpreh Memushaj. /Erjon Allaraj-Vipsport.al/